Jesień 2021 – wnętrzarskie trendy

Przewodnik po jesiennych trendach w aranżacji wnętrz – projektanci z Westwing zapraszają na przegląd. Jesienne kolory, wzory, faktury… Zobaczcie, co jest modne!

Kolor zielony

Od kilku sezonów zieleń powraca jesienią. Za każdym razem w nowym odcieniu. Mieliśmy bottle green, czyli głęboki, ciemnozielony odcień, jak również sage green, czyli bardzo rozbieloną zieleń w odcieniu szałwii. Nie możemy też zapomnieć o moss green i hunter green z palety bardziej przygaszonych odcieni. W tym sezonie najmodniejsze jest łączenie wszystkich dotychczasowych odcieni zieleni.

 

Rzeźbione stoliki

Personalizacja! Chcemy, aby wnętrza, w których przebywamy, były nie tylko praktyczne i piękne, ale także odzwierciedlały naszą osobowość. Z tego powodu coraz częściej decydujemy się na niepowtarzalne produkty. Właśnie takie modele znajdziesz w Westwing Collection. Zwróć uwagę na designerskie stoliki pomocnicze i stołki. Zachwycają fakturowymi ornamentami.

Szkło – transparentne i mleczne

W okrągłym lub owalnym kształcie, z jednym kloszem lub kilkoma, tak aby każdy znalazł wymarzony model! Szkło transparentne – daje mocne światło; szkło mleczne – delikatne i rozproszone. Gładka powierzchnia – pasuje do nowoczesnych wnętrz, a fakturowana – do klasycznych.

Zwierzęce motywy

Od kilku sezonów doceniamy bliskość przyrody, jednak teraz chcemy otaczać się naturą, nie ingerując w nią. Skóry zwierzęce zastąp więc ich motywami. Lamparcie cętki, pasy zebry lub wężowa skóra prezentują się równie pięknie (i tak samo drapieżnie!) w postaci ornamentów. Musisz je mieć!

Rzemiosło

Powraca szacunek dla rzemiosła. A wraz z nim piękne drewniane meble i ich fantazyjne fronty: ze strukturalnymi zdobieniami, które zwracają uwagę i żłobieniami nadającymi meblom dekoracyjny, niepowtarzalny wygląd.

Łączenie kultur

Trend łączenia kultur i charakterystycznych dla nich motywów widać zarówno w strojach, jak i w aranżacjach wnętrz. Etniczne wzory swoją popularność zawdzięczają stylowi Boho, który na dobre zagościł w naszych sercach już kilka sezonów temu. Teraz jednak stają się jeszcze bardziej zgeometryzowane. Dzięki temu wszystkie pasują do siebie… i do każdego wnętrza!

Tekst – Westwing