Jakie są korzyści z ocieplenia stropu i podłogi?

Skuteczne ocieplenie podłogi i izolacja stropu domu korzystnie wpływają na energooszczędność budynku. Zastosowanie do tego celu np. płyt z wełny skalnej obniża koszty energii potrzebnej do ogrzania domu.

Szczególnie istotna jest solidna izolacja stropów nad pomieszczeniami nieogrzewanymi, takimi jak garaże czy piwnice. To wpływa na energooszczędność całego budynku.
Kolejny zysk z izolowania stropów i podłóg wełną skalną to poprawa komfortu akustycznego. Najkrócej mówiąc, jest ciszej w całym domu, nie słychać tupania „nad głową” czy innych hałasów.
Do ocieplania masywnego stropu nad nieogrzewaną piwnicą, garażem lub przejazdem poleca się między innymi płyty lamelowe FASROCK G firmy ROCKWOOL.
Izolują termicznie strop od strony sufitu w pomieszczeniach zimnych, nad którymi znajdują się pomieszczenia ogrzewane.
• Płyty lamelowe ograniczają straty ciepła przez przegrodę.
• Płyty FASROCK G można przyklejać do stropów betonowych i innych nieotynkowanych podłoży za pomocą zaprawy klejącej, bez użycia łączników mechanicznych. Taki sposób mocowania przyśpiesza wykonywanie izolacji i obniża jej koszt.
• Płyty z wełny skalnej mogą być wykończone zaprawą tynkarską lub farbą strukturalną, nanoszoną metodą natryskową.
Jeżeli zależy nam na bardziej wytrzymałym wykończeniu izolacji, można zastosować płyty FASROCK LL pokryte warstwą zaprawy zbrojącej z wtopioną siatką zbrojąca. Na tak przygotowaną powierzchnię można również nanieść tynk lub farbę strukturalną.
Płyty z wełny skalnej nie tylko ocieplają stropy, ale i skutecznie wyciszają mieszkanie – mają wysoką pochłanialność dźwięków.
zobacz więcej na stronie Rockwool