Jak wybrać bezpieczne drzwi antywłamaniowe?

W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszy się o włamaniach i kradzieżach – szczególnie, jeśli chodzi o włamania do domów jednorodzinnych. Ze względu na takie zagrożenie, warto zadbać o prawidłowe zabezpieczenie swojej posiadłości oraz dobytku. Najbardziej pewny i skuteczny efekt osiągniemy, kiedy zastosujemy kompletny pakiet zabezpieczeń. Od czego w takim razie najlepiej zacząć i co odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu Tobie i Twojej rodzinie bezpieczeństwa?

Obecnie drzwi antywłamaniowe stają się bardzo powszechnym elementem zewnętrznego wyposażenia domowego. Tego rodzaju wrota stają się podstawowym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa, także mieszkańcom w bloku, choć nie dają 100% pewności, że całkowicie unikniesz jakiegokolwiek włamania, czy kradzieży, to jednak znacznie podnoszą one poziom bezpieczeństwa i dla przestępców stanowią niemałe wyzwanie.

Najlepsze i bezpieczne drzwi wejściowe – w jaki sposób je wybrać?

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne to oczywiście fundamentalny element każdego domu czy mieszkania. Decyzję o zakupie drzwi antywłamaniowych należy bardzo dobrze przeanalizować i dowiedzieć się, jak często na Twoim osiedlu dochodzi do włamań. Istotny jest również fakt, czy mieszkasz w domku jednorodzinnym, czy w budynku wielorodzinnym – to pomoże Ci zdecydować, jakie wrota będą odpowiednie.
Bezpieczne drzwi antywłamaniowe największą możliwą skuteczność osiągają w towarzystwie podobnie zabezpieczonych okien, drzwi tarasowych czy też bramy garażowej. Montaż drzwi klasy C zdecydowanie wydłuży, czy wręcz uniemożliwi włamywaczowi wtargnięcie do środka – tutaj zobacz drzwi antywłamaniowe najczęściej polecane przez wiele osób chwalących ich skuteczność.

Czy drzwi antywłamaniowe do mieszkania naprawdę są skuteczne?

Jeśli zdecydujemy się na drzwi antywłamaniowe klasy C, możemy mieć na uwadze to, że stają się one dosyć mocnym argumentem przy negocjacji stawek ubezpieczenia swojej posiadłości. Każdy, kto myśli o zakupie drzwi antywłamaniowych do swojego domu czy mieszkania, powinien wziąć pod uwagę na ich klasę. Drzwi klasy 4 (odpowiednik starszej klasy C), szczególnie polecane są do domów jednorodzinnych i wolnostojących. W budynkach mieszczących się na osiedlach (zależnie od tego, jak bezpieczne jest nasze osiedle), spokojnie wystarczą drzwi klasy 3.
Najskuteczniejsze i najlepiej sprawdzające się w muzeach czy galeriach sztuki są pancerne drzwi klasy 5 – nikt nie zabroni Ci wstawić ich w fundamenty Twojego domu!

To Twoja decyzja, jakie drzwi antywłamaniowe do domu wybierzesz

Wiele osób przy zakupie drzwi zadaje sobie pytanie: jak zdjąć drzwi antywłamaniowe z zawiasów? Jeśli będziemy wymieniać drzwi na te z lepszą klasą, czy po prostu na inny model – wystarczy, że zastosować dźwignię prostą, aby ułatwić sobie ich podniesienie. Dzięki temu nie będzie problemu ze zdemontowanie drzwi.
Każde drzwi antywłamaniowe powinny wytrzymać profesjonalną próbę włamania przez co najmniej 20 minut, powinny one stawiać opór i uniemożliwić otwarcie.

Najważniejsze, by wybrane przez Ciebie drzwi antywłamaniowe spełniały wszystkie Twoje oczekiwania i potrzeby, oraz były funkcjonalnym elementem wyposażenia domu, który zapewni rodzinie najwyższy poziom bezpieczeństwa!