Inteligentne drzwi tarasowe – z napędem

Najbardziej popularnym rodzajem drzwi tarasowych są drzwi podnoszono-przesuwne. Drzwi w takiej wersji mogą mieć nawet do 20 m długości i 3,35 m wysokości, co pozwala stworzyć ogromną przeszkloną ścianę. Jest to rozwiązanie najwygodniejsze i (przy odpowiednim montażu systemowym) bezawaryjne.  Pojawiły się produkty ułatwiające obsługę, takie jak HS ePOWER – czyli napęd zasilany przez akumulatory.

Duże przeszklenia to rozwiązania bardzo modne, chętnie stosowane w nowoczesnych projektach domów. Coraz częściej decydując się na spore drzwi tarasowe, korzystamy z wersji automatycznej z wbudowanym napędem. Nazywane są inteligentnymi drzwiami.

  • Napęd HS ePOWER firmy GU Polska jest zasilany przez akumulatory (dzięki temu działa nawet w przypadku braku prądu). Przy dużych przeszkleniach to rozwiązanie bardzo ułatwiające obsługę drzwi tarasowych.

    Drzwi tarasowe z napędem HS ePOWER – GU Polska

  • Drzwi tarasowe otwierają się nie za pomocą klamki, a nowoczesnego panelu dotykowego.
  • Pełna automatyzacja oznacza również możliwości korzystania z zalet inteligentnego domu.
  • Najnowocześniejsze napędy, jak HS ePOWER, są wyposażone w systemy, dzięki którym możemy otwierać i zamykać drzwi na odległość – za pomocą smartfona. Wystarczy dostęp do Internetu, a z dowolnego miejsca na ziemi możemy otworzyć lub zamknąć drzwi tarasowe.

Drzwi tarasowe z napędem poprawiają bezpieczeństwo

Drzwi tarasowe wyposażone w automatyczne napędy poprawiają również bezpieczeństwo. Szczególnie, gdy w domu przebywają małe dzieci, musimy zwracać uwagę na to, by drzwi podczas nieuważnej zabawy się nie zamknęły.  Zabezpieczeniem jest inteligentny system wykrywania przeszkód. Napęd HS ePOWER automatycznie wykrywa opór większy niż 70N, powodując otwarcie lub cofnięcie skrzydła o 10 cm w zależności od kierunku ruchu.

Ważnym elementem, o którym należy pamiętać podczas montażu drzwi jest listwa mikrowentylacyjna w klasie bezpieczeństwa RC2. Dzięki niej pomieszczenie może być wentylowane np. w nocy lub w ciągu dnia podczas naszej nieobecności. Wysunięta listwa sprawia, że powietrze dostaje się do pomieszczenia, a drzwi nadal są zabezpieczone. Tego typu rozwiązania gwarantują komfort na długie lata.

Więcej na: https://www2.g-u.com/PL/pl/home.html