Geometria w łazience, czyli urządzenia w kształcie kwadratów, rombów, trójkątów

Geometryczne proste kształty królują w łazienkowych aranżacjach. Można z nich stworzyć spokojne, regularne wzory, albo wręcz przeciwnie – asymetryczne kompozycje.

W biało-żółtej aranżacji dominują płytki w cegiełkę w stylu retro. Projektant umieścił je na ścianach nad wanną, tworzących – wraz ze szklaną taflą – kabinę prysznicową w słonecznym kolorze. Białymi płytkami-cegiełkami obudowana została duża, prostokątna wanna. Te same białe kafelki są też w strefie umywalki, która również ma geometryczną formę. Na tym bardzo uporządkowanym tle umieszczono armaturę łazienkową. Wyróżnia się efektowny zestaw Algeo – deszczownia z natryskiem i baterią wannową. Deszczownia ma okrągłą głowicę o średnicy 20 cm. Okrągła jest też 3-funkcyjna rączka natrysku.

Nuta awangardy
Nie wszystko musi być regularne i symetryczne. Wystarczy przypomnieć sobie zgeometryzowane postaci na obrazach Pabla Picassa… Intrygujący efekt dają ciekawe przesunięcia, asymetria, nieregularne wzory. Co ważne, w ten sposób też powstaje piękna, harmonijna całość.

W aranżacji łączącej biel z pudrowym różem płytki w strefie prysznica są prostokątne, podłużne, ułożone pionowo aż po sam sufit. Ładnie komponuje się z nimi szafka pod umywalką, w identycznym różowym odcieniu, w półokrągłe delikatne wzory. Projektant postanowił jednak ożywić tę spokojną aranżację, wprowadzając zaskakujący, barwny motyw terazzo na kafelkach nad umywalką i na podłodze. Wzrok przykuwa czarny zestaw Trevi Black złożony z deszczowni, natrysku i baterii termostatycznej. Deszczownia posiada głowicę talerzową SLIM o średnicy 30 cm.

W pastelowej aranżacji heksagony asymetrycznie ułożono na ścianach i obudowie wanny. Dzięki temu, że nie wszystko jest tu wyrównane do jednej linii, kompozycja intryguje. Nad umywalką zawieszono wielkie okrągłe lustro. W strefie kąpielowej uwagę zwraca zestaw natryskowy z deszczownią Rondo Lux.

Nie tylko ściany!
Projektanci wprowadzają geometrię nie tylko na ścianach i podłogach. Coraz częściej wybierają do wnętrz specjalną, geometryczną armaturę.
Nietuzinkową formą i odważnym kolorem charakteryzuje się kolekcja Zicco Black. Baterie: wannowa, umywalkowa, bidetowa, prysznicowa nawiązują kształtem do prostokąta. Wiele tu więc ostrych, zdecydowanych linii i kątów prostych. Armatura idealnie wpisuje się w modnie urządzone wnętrze, a mocne, geometryczne formy dynamizują przestrzeń.
Wszystkie baterie wyposażono w regulator ceramiczny, więc cechuje je niezawodność i trwałość. Producent daje na nie 5 lat gwarancji.


Motyw prostokąta dominuje też w zestawie natryskowym Sinus. Przesuwny drążek metalowy przypomina listwę z przymocowaną prostokątną rączką prysznicową.
Doskonale prezentują się zestawy armatury z kwadratową deszczownią. To na przykład Trevi Square Black czy Trevi Square (deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną).

Stalowe głowice talerzowe SLIM mają wymiary 30 x 30 cm. Wygodne jednofunkcyjne rączki są w formie prostokąta. Baterie posiadają regulator termostatyczny z blokadą gorącej wody safe stop 38°C. Trevi Square Black i Trevi Square różnią się wykończeniem. Jeden z modeli jest czarny, drugi chromowany.