Gdzie zamontować niski grzejnik płytowy

Wybór odpowiedniego źródła ciepła to jedna z najważniejszych kwestii podczas projektowania wnętrz. Aby zadbać o optymalną temperaturę w naszym domu – obok mocy grzejnika, pod uwagę należy wziąć również jego lokalizację w pomieszczeniu.

Bardzo ważne jest dopasowanie urządzenia do poprawnej lokalizacji – niskie parapety czy duże przeszklenia czasami zmuszają nas do szukania rozwiązań innych niż grzejniki naścienne o standardowych rozmiarach. W takim przypadku warto skorzystać z grzejników płytowych o wysokości 200 mm.

Purmo Ventil Compact o wys. 200 mm

Zależnie od m.in. kubatury pomieszczenia, Purmo Ventil Compact o wysokości 200 mm może stanowić zarówno samodzielne źródło ciepła, jak i uzupełnienie instalacji grzewczej. Sprawdzi się w pokoju dziennym, sypialni, holu czy kuchni. Grzejnik Purmo Ventil Compact o wysokości 200 mm jest możliwość jego zamontowania nie tylko jako grzejnika ściennego, ale także jako grzejnika stojącego – rozwiązanie to jest szczególnie zalecane do pomieszczeń z przeszklonymi ścianami zewnętrznymi. Płytę czołową tego modelu charakteryzują wyraźne pionowe przetłoczenia.

Purmo Plan Ventil Compact o wysokości 200 mm to grzejnik o minimalistycznym designie, z gładką płytą czołową, która nałożona jest na płytę profilowaną. W ofercie dostępne są kolory RAL oraz kolory specjalne. Model Purmo Ramo Ventil Compact o wysokości 200 mm ma płytę czołową urozmaiconą przetłoczeniami poziomymi na całej długości grzejnika.

Wszystkie modele grzejników płytowych o wysokości 200 mm z portfolio Purmo dostępne są aż w 14 długościach: od 600 do 3000 mm. Dzięki temu bez problemu dopasujemy pod względem rozmiaru grzejnik do miejsca jego instalacji, zachowując harmonijne proporcje pomiędzy długością urządzenia a szerokością okna czy też szklanej ściany.

www.purmo.pl