FloHotel – pływający dom pełen nowoczesnej technologii

Dom na wodzie – położony na Motławie w Gdańsku. Ciekawe? Można w nim pomieszkać, bowiem to hotel butikowy, który każdy może wynająć. FloHotel jest wyposażony w inteligentne technologie od ABB. Zapraszamy na wirtualną przechadzkę po jedynym tego typu obiekcie w Trójmieście – futurystycznym wodnym apartamencie.

FloHotel w futurystycznym kształcie znajduje się 500 metrów od gdańskiej starówki. To pływający apartament spółki Floating Gdańsk. Jego modułowa konstrukcja to połączenie kompozytu, włókna szklanego i nowoczesnej izolacji na wzór jachtów, co czyni go funkcjonalnym i energooszczędnym. Niezapomniane wrażenie robią też przestronne przeszklenia, które wystarczy rozsunąć, by dotknąć tafli wody.

Do wynajęcia 80 metrów

FloHotel Gdańsk Mołtawa

Powierzchnia użytkowa apartamentu to 80 m². Znajduje się tu: salon połączony z aneksem kuchennym, sypialnia oddzielona mobilną ścianką oraz łazienka z prysznicem. Wnętrze zaprojektowano we współczesnej stylistyce. Uwagę zwracają przede wszystkim nowoczesne, eleganckie meble i starannie dobrane detale.

Dominuje jasna tonacja, jednakże ożywiają ją różne odcienie koloru niebieskiego, co w naturalny sposób nawiązuje do barw marynistycznych, zielonego i żółtego, np. poduszki czy tapicerka designerskiego fotela. Obcowanie z wzornictwem światowej klasy umila weekendowy wypoczynek, a do tego są tu rozwiązania technologiczne ułatwiające życie.

Inteligentny dom ABB

FloHotel wyposażony jest w funkcjonalny i łatwy w obsłudze system marki ABB free@home®. Co to oznacza w praktyce? Nawet kiedy pierwszy raz mamy do czynienia z takimi rozwiązaniami, jesteśmy w stanie intuicyjnie sterować urządzeniami w hotelu tak, by czuć się w nim komfortowo. Naścienny osprzęt z serii FUTURE w czarnej matowej obudowie nawiązującej do koloru zabudowy kuchennej, panel dotykowy zainstalowany na ścianie obiektu albo specjalna aplikacja w telefonie – to dzięki nim możemy opuszczać żaluzje, by odgrodzić się od wzroku przechodniów spacerujących brzegiem rzeki. Lub odwrotnie: w prosty sposób podciągnąć je, eksponując spektakularny widok. Równie łatwo ustawimy odpowiednie oświetlenie w zależności od tego, jak planujemy spędzić czas – z książką na wygodnej kanapie czy też nadrabiając zaległości filmowe i oglądając filmy w telewizorze typu smart.

Dodatkowym atutem są światła ledowe zainstalowane w podłodze, które również zaprogramujemy według uznania, podobnie jak odpowiednią temperaturę dzięki ogrzewaniu podłogowemu albo klimatyzacji. Możliwa jest także kombinacja powyższych ustawień, pod postacią tak zwanych scen. System zapamiętuje określone konfiguracje i samodzielnie dostosowuje oświetlenie, klimatyzację, rolety, telewizor lub inne parametry do wskazanych okoliczności zgodnie z preferencjami każdego z gości. A gdy zapragniemy wyruszyć na zwiedzanie miasta, wystarczy nacisnąć jeden przycisk aktywujący funkcję „wyłącz wszystko”.

Dzięki tego typu obiektom technologie, z którymi stykamy się tylko w mediach, są na wyciągnięcie ręki. Możemy zobaczyć, czym tak naprawdę jest automatyka w domu, jakie daje nam możliwości i korzyści. Jeżeli nie jesteśmy przekonani, że taka instalacja ma racje bytu w naszym mieszkaniu, to wynajęcie inteligentnego apartamentu na weekend to świetna okazja, by to sprawdzić.

Taki system można także poznać i przetestować w Warszawie w apartamencie pokazowym ABB Living Space® Experience. Umówienie spotkania i więcej szczegółów na stronie showroomu