Czym odnowić drewniane schody

Nowość na rynku – farba Renowacja podłogi drewniane i schody – idealna do odświeżania parkietów i schodów drewnianych, lakierowanych, malowanych oraz paneli podłogowych, która nada drugie życie nawet najbardziej wysłużonym powierzchniom.

Można ją nakładać bezpośrednio na podłoże – bez konieczności aplikacji warstwy podkładowej. Tworzona przez farbę powłoka nie łuszczy się, jest odporna na uderzenia, ścieranie, zaplamienia i codzienne zabrudzenia. Podczas malowania nie kapie z powierzchni pionowych, dzięki czemu z łatwością udekorujemy nią również listwy przyścienne i podstopnice.

Kolekcja satynowych farb Renowacja podłogi drewniane i schody to 8 kolorów, począwszy od bieli, przez rozbielone i złamane odcienie szarości, po ciemny grafit i szlachetnie prezentującą się terakotę.

Schody odnowione farbą V33

Rada eksperta V33:

  • Malowaną powierzchnię należy umyć, odtłuścić, wyszlifować i oczyścić.
  • Pracę rozpoczynamy od góry schodów – za pomocą pędzla aplikujemy nierozcieńczoną farbę na krawędzie i narożniki, a następnie, zmieniając narzędzie na wałek, nakładamy farbę na większe płaszczyzny, czyli stopnie i podstopnie, nanosząc ją niewielkimi partiami – jednorazowo około 2 m².
  • Drugą warstwę nakładamy po około 3 godzinach, zaś pomieszczenie można ponownie użytkować po 12 godzinach.
  • Jeżeli posiadasz drewniany parkiet, który również wymaga odświeżenia, możesz z powodzeniem użyć tego samego produktu, decydując się na płynne przejście kolorystyczne między schodami a podłogą lub nowoczesny, niezwykle modny kontrast.

● Czas schnięcia między warstwami: 3 godziny
● Cena: 2 l – 129 zł; 0,75 l – 63 zł