Czy bramę może obca osoba otworzyć innym pilotem?

To zależy od pilota, jaki mamy. Jeżeli pilot wykorzystuje kod stały to każde wciśnięcie guzika spowoduje wygenerowanie tego samego sygnału. Oznacza to, że jeśli sąsiad używa pilota pracującego na podobnej częstotliwości, to może się zdarzyć, że otwierając swoją bramę, otworzy i naszą.

Natomiast pilot o kodowaniu zmiennym za każdym razem wysyła inny sygnał odczytywany tylko przez nasz napęd. Dlatego w tym wypadku nie ma możliwości, by innym pilotem dało się otworzyć naszą bramę. Na przykład piloty FAAC XT2 oraz XT4 wykorzystują ponad 72 miliardy zmiennych kombinacji, a to całkowicie zabezpiecza przed skopiowaniem kodu i otworzeniem bramy.


Rada – kupujmy wszystkie elementy u producenta napędów, tylko wtedy możemy mieć dobrze działającą automatykę do bramy, a w razie kłopotów liczyć na pomoc autoryzowanego serwisu. Jakość nieoryginalnych systemów sterowania radiowego jest gorsza, a co za tym idzie nie możemy mieć pewności, że będą działały niezawodnie. Może się okazać, że mimo teoretycznej sprawności całego systemu, bramy nie otworzymy, bo pilot nie będzie kompatybilny z resztą systemu.

Konsultacja firmy