Ceramiczne ozdoby na dach

Chcecie urozmaicić dach swojego domu?  Może warto skorzystać z ceramicznych ozdób, które montuje się na dachach.

Ozdobne elementy kalenicy i różne dodatkowe akcesoria ceramiczne pełnią funkcję dekoracyjną. Każdy z topowych producentów zarówno ciężkich, jak i lekkich pokryć dachowych, oferuje liczne ozdoby.

  • Stylem mogą one nawiązywać do znanych od lat tradycyjnych kształtów, jak szpice, kolce, karczochy.
  • Uniwersalne ornamenty stanowią dekoracyjne zwieńczenie dachów trój- lub czterospadowych.
  • Na dachu domu stojącego w wiejskiej okolicy, czy w lesie dobrze wyglądają ceramiczne figurki kota, orła, koguta lub wiewiórki. 
  • Wraca moda na ozdobne zaślepki gąsiora z rokiem budowy domu, w kształcie muszli lub słońca.
  • Oryginalnie wyglądają również figurki lunatyka trzymającego latarnię solarną lub śpiocha spadającego z dachu.
  • Akcesoria dekoracyjne są oferowane w różnych wielkościach – od małych 12-centymetrowych, po wysokie około 70 cm. Jeśli zdecydujemy się na ozdoby oferowane przez producenta dachówek jakie są na naszym dachu, to możemy mieć pewność, że będą spójne estetycznie z resztą dachu, a równocześnie w pełni kompatybilne z gąsiorami oraz pozostałymi elementami.

Akcesoria wysokiej jakości

Akcesoria powinny być wykonane z najlepszej jakości surowców i odporne na wilgoć, wiatr czy mróz. Słabej jakości element dekoracyjny po paru latach, pod wpływem czynników atmosferycznych, może wpływać negatywnie na estetykę dachu.
Elementy ozdobne kalenicy i ceramiczne akcesoria dekoracyjne znajdujące się w ofercie marki CREATON pod względem jakości dorównują dachówkom ceramicznym. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych i starzenie. Cechują się doskonałą estetyką dzięki zastosowaniu w procesie produkcji wysokiej jakości gliny. Kompatybilność ze wszystkimi systemami gąsiorów w ofercie gwarantuje prosty i szybki montaż.
Więcej informacji o ceramicznych ozdobach dachowych na www.creaton.pl