Beton w ogrodzie odporny na zabrudzenia

Alejki ogrodowe, elementy małej architektury, podjazdy, schody w ogrodzie… Beton w takich miejscach jest mile widziany, a zabezpieczony warstwą ochronną będzie jeszcze odporniejszy na zabrudzenia.

Kupując elementy betonowe do ogrodu, zainteresujmy się czy są zabezpieczone warstwą ochronną zapobiegającą wnikaniu brudu i ułatwiająca utrzymanie nawierzchni w czystości.
Dobrze zabezpieczone płyty już na etapie produkcji zostają pokryte środkami tworzącymi warstwę izolującą. Dzięki temu zabrudzenia nie wnikają w strukturę betonu i nie pojawiają się wykwity.
Taką warstwę ochronną mają kostki i płyty brukowe firmy BRUK-BET®, która stosuje system ochrony PERLON®. Zauważalnym efektem ochrony jest perlenie się wody na powierzchniach płyt podczas opadów deszczu. Poza tym dużo łatwiej usunąć trudne plamy po produktach spożywczych, czy nawet ze smaru i oleju.
Wybierając laminowane płyty betonowe zwróćmy uwagę na wskaźnik poziomu odporności.

PERLON® Lamino na płytach Bruk-bet

PERLON® Lamino 1 to warstwa dająca dobrą ochronę, a powierzchnie mają wzmocnioną kolorystykę. Jednak ewentualne zabrudzenia należy usuwać jak najszybciej. Działanie impregnatów z biegiem czasu słabnie i po około 3 latach należy zaimpregnować użytkowaną nawierzchnię preparatem Renovator BRUK-BET® Lamino.
Perlon® Lamino 3 to bardzo dobra ochrona przed zabrudzeniami i zielonymi porostami. Nie ma konieczności natychmiastowego zmywania powstałych zabrudzeń. Zabezpieczone powierzchnie są mniej podatne na powstawanie wykwitów, bardziej odporne na zarysowania i ścieranie oraz mrozoodporne. Płytki mają delikatny połysk.
Perlon® Lamino 5 jest najwyższym wskaźnikiem ochrony. Z zalaminowanych powierzchni nawet najtrudniejsze zabrudzenia są łatwe do usunięcia po dłuższym czasie. Powierzchnie w długim okresie użytkowania nie wymagają konserwacji, a po umyciu wyglądają jak nowe.

Konsultacja